VÝCVIK LOVECKÝCH PSŮ

Nabízím metodickou pomoc.

Máte lovecké plemeno a rádi byste se věnovali loveckému výcviku, ale nevíte jak na to?

Někdo dá pejska výcvikáři, aby s ním pracoval a předvedl ho na zkouškách. Já si myslím, že pes vycvičený někým jiným nakonec ne vždy splní představy svého majitele. Někteří myslivci si nechávají psa vycvičit z nedostatku času, ale protože se psem dále umí pracovat a jsou pro něj vůdčí osobností, výsledek může být velmi dobrý. Pak jsou majitelé, kteří nejsou pro psa vůdčí osobností a pes, který funguje s výcvikářem, brzy pozná, že s majitelem fungovat nemusí. Zvláštní kapitolou jsou lidé, kteří zkoušky potřebují jen k tomu, aby jejich pes mohl být chovný a v podstatě je jim jedno jakým způsobem se tohoto cíle dosáhne. Hodně záleží na osobnosti cvičitele. Někteří výcvikáři to berou pouze jako kšeft, proto psa "nějak" naučí požadované cviky pro tu zkoušku a hotovo. Při nesprávně vedeném výcviku se samozřejmě může pes i zkazit a zatvrdit a jeho náprava je hodně obtížná.

V každém případě, pokud si majitel cvičí psa sám, krůček po krůčku se mu daří psovi vysvětlit, co po něm chce, určitě z toho majitel má větší radost a určitě se vytvoří větší pouto mezi majitelem a jeho psem - lovcem a jeho pomocníkem / kamarádem. Učí se i majitel - jak být vůdči osobností pro svého psa, aby jej pes s radostí respektoval. Někdy je "výcvik majitele" důležitější než samotný výcvik psa!

Existují lidé, kteří by si rádi zkusili sami vycvičit svého psa - jen nevědí jak. Někteří lidé se skrze psa nakonec stanou i právoplatnými myslivci. Pro tyto lidi nabízím konzultační činnost s praktickými ukázkami.

Konzultační hodiny probíhají v termínu dle individuální dohody telefonem nebo mailem. Přijedete s pejskem, podíváme se, co umí a co ne, já vám řeknu, co by umět měl a jak ho to naučit, co budete konkrétně potřebovat k výcviku, na zkoušky, poradím s výbavou psa a případně obstarám i výcvikové pomůcky (zvěř).

Nemyslím si, že mám patent na rozum, ale mám praxi 30 let s výcvikem jezevčíků, teriérů, ohařů i slídičů. Budu se snažit co nejlépe poradit i vám!

Cena konzultační hodiny je 200,-- Kč + výcvikové pomůcky (jsou-li potřeba).

Lenka Zwillingová

SKVRŇOV 33, 281 44 Zásmuky, okr. Kolín

e-mail: zwilero@centrum.cz

tel.: 607 992 344